Doktor House - orvosi krimisorozat igényeseknek
Akik a Helyszínelők sorozat nyomozásainak izgalmát szeretnék vegyíteni érdekes orvosi rejtélyekkel, melyek gócpontjába az utóbbi idők legellentmondásosabb orvos áll, azoknak jó pár hétre megvan a szerda esti programjuk.
Igen, egy orvosi sorozat, amelyben nem feltétlenül az esetek a fontosak (pedig azok is izgalmasak), és nem feltétlenül a nyomozás (vagyis a gyógyítás) folyamata hordozza a legtöbb érdekességet, hanem a főszereplő. Egy orvos, Dr. Gregory House, vagyis Hugh Laurie, aki a legutóbbi Golden Globe díjátadón hazavihette a legjobb drámai férfi sorozat-főszereplő kategóriájának szobrocskáját olyan vetélytársak előtt, mint Kiefer Sutherland (24), Matthew Fox (Lost - Eltűntek), Patrick Dempsey (Grace klinika) vagy a csak a magyar csatornákat nézők körében még ismeretlen Prison Break című sorozat főszereplője.
A Doktor House szerda esténként a TV2-őn kerül bemutatásra a Született feleségek után. Nyomozós sorozatokhoz hűen nem összefüggő részekből áll, hanem (általában) egy rész - egy orvosi rejtély tempóban adagolja a történéseket. Általában a részeknek megvan a maguk dinamizmusa, miszerint valaki rejtélyes módon megbetegszik, House elé kerül az úgy, aki csapata és a differenciál-diagnózis módszerének segítségével végére jár az ügyeknek, melyek olykor nem kevés tanulságot is hordoznak magukban.
Bár a kerettörténet leírva egészen szimplának hangzik és valljuk meg, nem különösebben érdekesnek, mégis a főszereplő House doktor karaktere olyan jól sikerült, hogy egyszerűen nem lehet nem nézni a sorozatot még akkor sem, ha egynémely eset netalántán kevésbé érdekesre sikeredik. A címszereplő orvos ugyanis enyhén nárcisztikus tulajdonságokkal megáldott (látszólag) bunkó ember, aki verbális szinten folyamatosan (szó szerint) aláz mindenkit maga körül, és nem számít, hogy feljebbvalóról, kollegáról vagy páciensről van szó.
Klikk ide! Klikk ide!
House ugyanis olyan orvos, akinek a hátán futkos a hideg, ha meghallja főnökétől, hogy megint rendelnie kell, ha megint szipogó kisgyerekekkel vagy náthás felnőttekkel kell foglalkoznia. Ilyenkor amellett, hogy meggyógyítja a betegeket, maró gúnnyal teli párbeszédeket folytat, melyeken mi nézők jót derülünk természetesen. Alapelve az, hogy a beteg addig jó, amíg nem szólal meg, hiszen hazugságaival csak azt éri el, hogy az orvosok félrediagnosztizálják az esetét. House ezért nem is kommunikál pácienseivel, kollegáira hagyja a piszkos munkát.
Szóval a sorozat, a Dr. House szerdánként, este 10 környékén a TV2-őn - remélhetőleg minél tovább marad ebben az időpontban, hiszen a kereskedelmi tévéknél sosem tudni. Aki nem tartja különösebben mozgalmasnak az első részeket az se keseredjen el, hiszen a Doktor House azok közé a sorozatok közé tartozik, mely a jól megírt karaktereknek és szövegeknek köszönhetően részről-részre csak javulnak. Tehát érdemes hosszú távra tervezni, mert a sorozat tipikusan azok közé tartozik, amelyek rövid távon tartós mosolygást és rajongást, de hosszú távon komoly függést okozhatnak.
A magyar változat meglepően neves színészek főszereplésével készült. Dr. House magyar hangja Szakácsi Sándor lesz, akit legutoljára talán a Twin Peaks-ben halhattunk sorozatot szinkronizálni, de Györgyi Anna és Selmeczi Roland is a nevesebb hangok közé tartozik. House csapatának, a fiatal orvosoknak Holl Nándor, Zsigmond Tamara és Fekete Zoltán fogja hangját kölcsönözni. |